SUBLIMACJA

Sublimacja w naszej firmie


Uzywamy ploterów drukujących firmy Mimaki oraz farb Sensient. Kalandrowanie (przenoszenie nadruku z papieru na materiał) wykonujemy na wydajnym kalandrze Monti Antonio, mniejszym Heat Jet Evo lub na prasach o powierzchni 40x50cm. Sprzet dobieramy odpowiednio do każdego zlecenia- na parasach wykonujemy małe nadruki, a na kalandrach wydruki rolowe- szerokość do 160cm, długość do 200mb lub na wykrojach, tak wykonuje się wszelka odzież sportową. Posiadamy także dwa plotery spcjalistyczne do wydruków bezposrednich. Tę technoligie wykorzystujemy głównie do druku flag. Pominiety jest etap druku na papierze. Ploter zadrukowywuje od razu tkaninę (musi byc nieelastyczna) co np przy druku flag na kij/maszt daje 100% nasycenie kolorów po drugiej stronie. Po skończonym druku tkanina jest stabilizowana w 200 stopniach. Wszelka obróbke graficzna wykonujemy na miejscu, nasi graficy służą pomocą.
effect1 effect2 effect3

zalety i wady

ZALETY SUBLIMACJI

- Dobra także do małych nakładów lub indywidualnego znakowania - np. każda koszulka z innym nazwiskiem i numerem na plecach.
- Wysoka rozdzielczość nadruków - 300dpi (punktów na cal)
- Nieograniczona liczba kolorów - drukujemy 4 kolorami (CMYK), które bardzo dobrze sie przenikają, nie ma efektu "ziarnistości"
- Trwałość nadruków - odporne na światło, temperaturę, działania mechaniczne - Materiał nie zwiększa swojej objetości - pozostaje przewiewny, "oddychający"

WADY SUBLIMACJI

Odpowiednia tylko do tkanin i dzianin poliestrowych lub takich, w których na wierzchu jest poliester a od spodu bawełna.

CENNIK


Wydruk - cena za m2: 5-8 zł netto


W tej cenie jest zawarty koszt papieru sublimacyjnego oraz druku w wysokiej rozdzielczości.
Cena zależy również od wzoru i zużycia farby, zwykle mieści się jednak w przedziale 6-7 zł netto /m2. Jesteśmy w stanie podać dokładny koszt w momencie przyjęcia zlecenia.

Kalandrowanie z metrażu- 3 zł netto za mb


Wydrukowany materiał dostarczamy zapakowany w folię, na grubej, solidnej gilzie tekturowej.

Wygrzewanie wykrojów- 0,5-2 zł / szt


Koszt wygrzania wykroju dostarczonego przez klienta zależy od jego wielkości, np. przy męskich koszulkach przód/tył to 1,4 zł, a rękawek 70 groszy. Przy wygrzewaniu wykrojów bardzo ważne jest, aby były one czyste, bez kurzu, pyłu z ciemnych dzianin, gdyż może to pogorszyć jakość wygrzewania (drobne ciemne kropki). Ze swojej strony zapwniamy wysoki poziom czystości pracy.

Terminy


Wszelkie prace staramy się wykonać w ciagu 48h. W przypadku wyjątkowo dużego obłożenia pracą termin może sie wydłużyć do nawet 72h, ale o tym poinformujemy przed przyjęciem zlecenia.

dodatkowe informacje

Galeria realizacjitagi: sublimacja, sublimacje, druk sublimacyjny, druk na odzieży, znakowanie odzieży